HomePOLSKA

Wchodzi rozporządzenie w sprawie zakazu lotów. Na liście 44 kraje, w tym Stany Zjednoczone

Wchodzi rozporządzenie w sprawie zakazu lotów. Na liście 44 kraje, w tym Stany Zjednoczone

Jutro, 12 sierpnia, wejdzie w życie nowe rządowe rozporządzenie dotyczące zakazu lotów. Zastąpi ono przepisy obowiązujące dziś do północy.

Opublikowane dzisiaj w Dzienniku Ustaw rozporządzenie wejdzie w życie jutro, a utraci swoją moc 25 sierpnia.

Z rozporządzenia wynika, że już wkrótce będą możliwe loty między innymi do Egiptu, Portugalii, czy do Szwecji, ale nadal nie będziemy mogli polecieć do Stanów Zjednoczonych.

Dotychczas Rada Ministrów wydawała rozporządzenie w formie zakazu lotów, jednocześnie publikując wyjątki krajów, do których przewoźnicy mogą uruchomić regularne pasażerskie połączenia. Najnowsze rozporządzenie zawiera natomiast listę 44 krajów, do których nie można latać. Oznacza to, że do krajów, które nie zostały wymienione, można będzie organizować regularne rejsy.

Na liście znalazły się między innymi Czarnogóra, Rosja, Serbia, Rumunia, Stany Zjednoczone, Luksemburg, Meksyk, Brazylia, Singapur i czy Dominikana.

Na liście nie ma między innymi Szwecji, Egiptu i czy Portugalii. Zdjęcie ograniczeń z dwóch ostatnich krajów oznaczałoby, że możliwe jest na przykład organizowanie wczasów w tych krajach, w kurortach nad Atlantykiem i Morzem Czerwonym.

Rozporządzenie, które wejdzie w życie jutro, będzie obowiązywać do 25 sierpnia.

Red. IAR

COMMENTS