HomeŚwiat

Od dziś wzmocnione kontrole na niemieckich granicach. Reakcja na nielegalne przekraczanie granicy przez imigrantów

Od dziś wzmocnione kontrole na niemieckich granicach. Reakcja na nielegalne przekraczanie granicy przez imigrantów

Decyzją szefa MSW Horsta Seehofera policja federalna od dziś wzmacnia kontrole na wszystkich niemieckich granicach. Jak twierdzi “Bild Zeitung” – jest to reakcja MSW na nagminne łamanie prawa azylowego i nielegalne przekraczanie niemieckiej granicy przez imigrantów.

“Policja Federalna będzie prowadzić czasowe kontrole na wszystkich granicach” – powiedział Horst Seehofer.

Do tej pory policja kontrolowała jedynie granicę niemiecko-austriacką, lecz od dzisiaj będzie kontrolować wszystkie zewnętrzne niemieckie granice. Ponadto powstaną dodatkowe punkty kontroli na drogach krajowych i gminnych. Zwiększone kontrole mają pomóc w wykrywaniu i zatrzymywaniu imigrantów, którzy zamierzają wjechać, lub wjechali do Niemiec pomimo zakazu przebywania na niemieckim terytorium. Ponadto funkcjonariusze otrzymali prawo dokonywania rutynowej kontroli – nawet bez podawania konkretnej przyczyny. Ostrzej niż dotychczas będą karane wszelkie próby wyłudzenia azylu.

Przyczyną tak drastycznego zaostrzenia kontroli jest przypadek szefa libańskiego gangu Ibrahima Miri, który już kilka miesięcy po deportacji nielegalnie wjechał do Niemiec i złożył w Bremie wniosek o azyl.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Waldemar Maszewski/Berlin/mt

COMMENTS