HomePOLSKA

Od 1 października kierowcy nie muszą mieć przy sobie dowodu rejestracyjnego

Od 1 października kierowcy nie muszą mieć przy sobie dowodu rejestracyjnego

Od 1 października kierowcy będą mogli jeździć bez dowodu rejestracyjnego i dokumentu potwierdzającego posiadanie ubezpieczenia OC.

Poinformował o tym na konferencji prasowej minister cyfryzacji Marek Zagórski. Minister podpisał wczoraj odpowiedni komunikat w tej sprawie. Informacje o dowodzie rejestracyjnym i ubezpieczeniu OC służby sprawdzą dzięki Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców.

Minister Marek Zagórski mówił, że “wie jak dużym ułatwieniem będzie zmiana”. “Myślę, że to jest oczekiwana przez kierowców zmiana, ułatwiająca życie. I pierwsza z wielu, którą umożliwiają rejestry państwowe, w tym Przypadku Centralna Ewidencja Pojazdów i Kierowców”, dodał Marek Zagórski.

Ministerstwo pracuje nad kolejnym ułatwieniem – aby kierowcy nie musieli mieć przy sobie prawa jazdy. Na razie nie wiadomo kiedy dokładnie to nastąpi.

4 czerwca weszła w życie nowela Prawa o ruchu drogowym, która zakłada między innymi zwolnienie użytkowników pojazdów zarejestrowanych w Polsce z obowiązku posiadania przy sobie papierowej policy OC i dowodu rejestracyjnego.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Martyna Szymczakowska/kj

COMMENTS