7.1 C
Chicago
środa, 24 kwietnia, 2024

Ocieplenie klimatu wpływa na zmniejszenie poziomu protein w zbożach. Ludzie narażeni na niedobór białka

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Ocieplenie klimatu wpływa na obniżenie ilości protein w zbożach – wynika z badań Uniwersytetu Harvard, których wyniki opublikowano w czasopiśmie naukowym Environmental Research Letters. Mniej protein będzie miał przede wszystkim jęczmień, ryż i pszenica. 

Naukowcy ostrzegają, że takie zmiany mogą mieć na świecie katastrofalne skutki. Najbardziej narażone na niedobór białka będą te grupy ludzi, których podstawą diety jest ryż i pszenica. Naukowcy obliczyli, że do roku 2050 wzrost stężenia CO2 będzie obniżał zawartość białka o 14,6 procent w jęczmieniu, o 7,6 procent w ryżu, o 7,8 procent w pszenicy i o 6,4 procent w ziemniakach. Jednym ze skutk. Ludzie narażeni na niedobór bów objawów niedoboru białka może być przedwczesna śmierć. Zdaniem naukowców, w 2050 roku na takie ryzyko będzie narażonych 150 milionów osób.
Badania przeprowadzone przez Harvard są pierwszymi dotyczącymi wpływu globalnego ocieplenia na poziomy białek w zbożach. Ich autorzy przeprowadzili je w rejonach, w których rośliny uprawne były najbardziej narażone na wysokie stężenia dwutlenku węgla. Podsumowując badania, naukowcy przyznali, że nie wciąż nie wiedzą, dlaczego CO2 obniża poziom protein i innych substancji odżywczych.

IAR/Reuters/wyso/Siekaj

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520