2.6 C
piątek, 29 marca, 2024

Oceny Polaków za mecz z Czarnogórą: Na kłopoty Lewandowski!

Mamy to! Reprezentacja Polski jedzie na piłkarskie mistrzostwa świata do Rosji. Zawodnicy Adama Nawałki pokonali Czarnogórę 4:2. Mimo prowadzenia 2:0 zespół gości zdołał doprowadzić do remisu. Na szczęście kadra ma Lewandowskiego. Zobacz jak oceniliśmy biało-czerwonych.

Wojciech Szczęsny – mimo iż jest drugim bramkarzem Juventusu to pokazał od samego początku spotkania, że potrafi być w pełni skoncentrowany. Czarnogórcy próbowali kilka razy zagrozić biało-czerwonym w pierwszej połowie, ale Szczęsny był na miejscu. Przy golach dla gości nie miał zbyt wiele do powiedzenia, chociaż z drugiej strony bronił już groźniejsze strzały w swojej karierze.
Ocena: 6
Łukasz Piszczek – śmiało można go określić królem płaskich wrzutek w pole karne przeciwnika. Pierwsza taka okazja zakończyła się golem otwierającym wynik. Ponadto po raz kolejny doskonale wymieniał się z Błaszczykowskim na prawej stronie boiska. Wielka szkoda, że zagrał tylko 45 minut. Na drugą połowę nie wyszedł z powodów zdrowotnych.
Ocena: 6
Kamil Glik – nie był to wielki mecz obrońcy AS Monaco. Kilka razy zagrywał niepewnie, ale część tych „zasług” można przypisać nienajlepszej murawie na Stadionie Narodowym.
Ocena: 5
Michał Pazdan – po raz kolejny udowodnił, że jest innym obrońcą w Legii i innym w reprezentacji. W warszawskim klubie ma wiele problemów, ale w kadrze nie schodzi poniżej pewnego poziomu. Z pewnością będzie się śnił ofensywnym zawodnikom z Czarnogóry.
Ocena: 6
Bartosz Bereszyński – to był jego drugi mecz w pierwszym składzie reprezentacji Polski. Za wszelką cenę chciał pokazać selekcjonerowi, że nie wypuści miejsca w zespole. Od początku bardzo waleczny. W drugiej połowie mniej widoczny mimo iż w skutek kontuzji Piszczka wrócił na swoją nominalną prawą stronę boiska.
Ocena: 5
Grzegorz Krychowiak – kadra potrzebuje tego zawodnika w optymalnej formie. Widać, że Krycha jest w coraz lepszej dyspozycji, bowiem pokazywał swoje atuty. Ciągle szukał gry i często asekurował Zielińskiego.
Ocena: 6
 Krzysztof Mączyński – lepiej nie mógł sobie wymarzyć niedzielnego spotkania. Zdobył otwierającego gola. Może nie zagrał wielkiego spotkania, ale pokazał, że jest też potrzebny w tej reprezentacji. Zachował się nieco statycznie przy jednym z goli dla Czarnogóry.
Ocena: 6
Jakub Błaszczykowski – nie bez przypadku w tym, że jest w swoim klubie prawym obrońcą. Wiele razy pokazał, że może wymieniać się z Piszczkiem na tej pozycji i nikt na tym nie traci. Miał też kilka szybkich ataków i tylko szkoda, że nie dopisał kolejnego gola lub asysty do swojego okazałego dorobku w kadrze. Mimo to kibice skandowali jego nazwisko.
Ocena: 6
Kamil Grosicki – niemrawy początek Grosika to była tylko cisza przed burzą. Pierwszy raz pokazał się w 15. minucie i od razu zdobył gola. W późniejszej fazie meczu włączył jeszcze kilka razy swoje turbo, ale już bez większych fajerwerków. Ocena: 6
Piotr Zieliński – był zamieszany w dwa pierwsze gole dla reprezentacji Polski. Przy pierwszym zaliczył asystę, chociaż z pewnością nie tak miała ona wyglądać. Natomiast druga bramka to jego dziecko. Gdyby nie przepchał się z czarnogórskimi obrońcami to piłka nie dotarłaby do Lewandowskiego, a potem do Grosickiego. Na minus musi sobie zapisać to, że brał udział także przy bramkach dla gości. Ocena: 6
Robert Lewandowski – generał i prawdziwy kapitan. Przy remisie 2:2 zrobiło się nerwowo w szeregach polskiej reprezentacji. Impas przełamał nie kto inny jak Lewy. Wyprowadził Polaków na prowadzenie strzelając 51. gola w biało-czerwonych barwach. Zaliczył też piękną asystę przy golu Grosika. Ocena: 8
REZERWOWI Maciej Rybus – pojawił się tuż po przerwie zastępując nie do końca zdrowego Piszczka. Zagrał przyzwoicie, ale chwilami brakowało u niego czucia piłki. Nie jest z pewnością jeszcze w pełni gotowy na rozegranie całego spotkania. Ocena: 5
Maciej Makuszewski – grał za krótko, aby ocenić.
Rafał Wolski – grał za krótko, aby ocenić.