21.7 C
Chicago
piątek, 14 czerwca, 2024

Do obiegu trafił znaczek upamiętniający udział Polski w Radzie Bezpieczeństwa ONZ

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Do obiegu trafił znaczek znaczek, który ma upamietnic początek dwuletniej kadencji Polski w Radzie Bezpieczeństwa ONZ. Znaczek symbolicznie przedstawia Siedzibę Główną ONZ w Nowym Jorku na tle kuli ziemskiej. 

W poniedziałek 22 stycznia 2018 r. uroczyście wprowadzono do obiegu okolicznościowy znaczek pocztowy wydany przez Pocztę Polską z okazji rozpoczęcia dwuletniej kadencji Polski w Radzie Bezpieczeństwa ONZ. – Poczta Polska to jedna ze strategicznych spółek Skarbu Państwa. Ma do odegrania szczególną rolę, nie działa bowiem wyłącznie dla zysku, ale kieruje się również interesem społecznym. Dlatego emituje okolicznościowe kartki i znaczki, które przypominają Polakom o swoich bohaterach i ważnych rocznicach historycznych – powiedział sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa Kazimierz Smoliński.

Rada Bezpieczeństwa jest jednym z głównych organów ONZ. Karta Narodów Zjednoczonych nakłada na Radę odpowiedzialność za utrzymanie międzynarodowego pokoju i bezpieczeństwa. W skład Rady Bezpieczeństwa wchodzi 15 państw, z których pięć (Chiny, Francja, Rosja, Stany Zjednoczone i Wielka Brytania) posiada status stałych członków. Pozostałe dziesięć państw wybieranych jest przez Zgromadzenie Ogólne na dwuletnie kadencje, przy czym co roku wybieranych jest pięciu niestałych członków.

 

Nasza kadencja w Radzie rozpoczęła się 1 stycznia 2018 roku. Tematyka historyczna jest bardzo bliska Poczcie Polskiej. Uroczystemu wprowadzeniu znaczka do obiegu towarzyszyła zapowiedź rocznicowych emisji filatelistycznych na 100. odzyskania przez Polskę niepodległości oraz z okazji 460. rocznicy powstania Poczty Polskiej. W związku z tymi wydarzeniami PP przygotowuje całą serię specjalnych znaczków.

 

AIP

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520