HomeUncategorized

Obchody Święta Niepodległości Polski i 100-lecia Załozenia Konsulatu Generalnego RP w Chicago.

Obchody Święta Niepodległości Polski i 100-lecia Załozenia Konsulatu Generalnego RP w Chicago.

CHICAGO: (in. wł.) – W miniony weekend odbyło się w aglomeracji chicagowskiej szereg uroczystości/obchodów Święta Niepodległości Polski, min na kilku cmentarzach, gdzie znajdują się Pomniki Weteranów Armii Polskiej- Polish Army Veterans Memorial.

W związku z restrykcjami epidemiologicznymi COVID-19 wydarzenia te odbywały się z ograniczoną liczbą uczestników i z zachowaniem przepisów epidemiologicznych.

Uroczysta msza w intencji Rzeczypospolitej Polskiej oraz Polonii z okazji Narodowego Święta Niepodległości i amerykańskiego Dnia Weterana oraz w intencji polskiej służby dyplomatyczno-konsularnej z okazji stulecia ustanowienia Konsulatu Generalnego Rzeczypospolitej Polskiej w Chicago.

Po mszy miało miejsce okolicznościowe wystąpienie Konsul RP w Chicago Małgorzaty Bąk Guzik, która odczytała specjalne listy od Prezydenta RP Andrzeja Dudy i Ministra Spraw Zagranicznych RP Zbigniewa Rau.

W obchodach wzięli udział przedstawiciele organizacji polonijnych, służb dyplomatyczno-konsularnych, polonijnego duchowieństwa, żołnierze Gwardii Narodowej stanu Illinois, młodzież z polskich szkół sobotnich, harcerze.

 

Tekst i zdjęcia @ Andrzej Mikolajczyk

COMMENTS