8.5 C
Chicago
piątek, 19 kwietnia, 2024

Obchody Miesiaca Dziedzictwa Polskiego i 100. lecia Niepodleglości Polski z Burmistrzem Chicago – Rahmem Emanuelem.

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

CHICAGO: Obchody Miesiąca Dziedzictwa Polskiego i 100. lecia Niepodległości Polski z Burmistrzem Chicago – Rahmem Emanuelem miały miejsce w piątek, 2 listopada w centrum Chicago. Śniadanie z burmistrzem zostało zostanie przez Komitet Miast Siostrzanych w Chicago w biurze prawniczym Hinshaw & Culbertson LLP.

Burmistrz Chicago wygłosił bardzo ważne przemówienie n/t współpracy Miast Siostrzanych Chicago-Warszawa.

Dla Rahma Emanuela było to ostatnie spotkanie w roli burmistrza w czasie spotkania z Komitetem Miast Siostrzanych CHicago-Warszawa. Zamierza kontynuować współpracę na innych polach działalności.

Umowę o współpracy miast siostrzanych podpisano w 1960 roku. Była to pierwsza tego typu umowa dla Wietrznego Miasta. Potem miasto Chicago podpisało umowy z 27 innymi wielkimi miastami na świecie.

Współpraca Miast Siostrzanych jest ciągle poszerzana. Komitet Miast Chicago- Warszawa jest najbardziej aktywny w jego opinii spośród innych komitetów.

Burmistrz Chicago nawiązał także do wizyty Prezydenta Andrzeja Dudy w Chicago w dniach 18 i 19 maja, 2018 roku. Burmistrz podkreślił ważność przekazywania lekcji o kulturze, znajomości języka polskiego i innych języków kolejnym pokoleniom, także ważności nauczania o sprawach duchowych.

Rahm Emanuel nawiązał do tragicznej strzelaniny w Pitssburgu, gdzie zostało zastrzelonych 11. osób w synagodze w czasie modlitw w minioną sobotę. Burmistrz zachęcał do budowania współpracy opartej na wspólnych wartościach.

Burmistrz zapowiedział także większe zaangażowanie radnego Waltera Burnetta w Komitecie Miast Siostrzanych.

Miałem przyjemność współpracować z W. Burnettem przez 5. lat i poznałem go jako bardzo zaangażowanego człowieka.

Śniadanie z burmistrzem Chicago zostało zorganizowane przez Komitet Miast Siostrzanych Chicago-Warszawa.

Prowadzili je Iwona Węgrzyn Bochenska, Przewodnicząca Komitetu Miast Siostrzanych Chicago-Warszawa i Conrad Nowak, Zastępca Przewodniczącego Komitetu.

Tekst i zdjęcia @ Andrzej Mikolajczyk

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520