18.1 C
Chicago
środa, 17 kwietnia, 2024

Obama w więzieniu

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Promując zmiany w amerykańskim wymiarze sprawiedliwości Barack Obama udał się do federalnego zakładu karnego w stanie Oklahoma. Obama jest pierwszym urzędującym prezydentem Stanów Zjednoczonych, który odwiedził więzienie.
W federalnym zakładzie karnym El Reno niedaleko Oklahoma City, gdzie przetrzymywani się mniej groźni przestępcy, amerykański prezydent spotkał się z funkcjonariuszami oraz wyselekcjonowaną grupą skazanych. Obama udzielił też wywiadu do filmu dokumentalnego poświęconego wymiarowi sprawiedliwości USA. Biały Dom poinformował, że podczas wizyty zastosowano specjalne środki bezpieczeństwa, ale odmówił podania szczegółów.
Odwiedzając więzienie El Reno Barack Obama chce zwrócić uwagę opinii publicznej oraz polityków na wyjątkową surowość amerykańskiego wymiaru sprawiedliwości. Prawie jedna czwarta więźniów na świecie odsiaduje wyroki w Stanach Zjednoczonych, podczas gdy mieszkańcy tego kraju stanowią tylko 5 procent światowej populacji. Na dziesiątki lat więzienia skazuje się tu za posiadanie lub handel narkotykami, nawet jeśli nie doszło do użycia przemocy. Barack Obama uważa, że amerykańskie prawo karne wymaga reformy.

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520