23.9 C
Chicago
piątek, 19 lipca, 2024

Obama o dostępie do broni

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Barack Obama nie wierzy w szybkie ograniczenie dostępu do broni w Stanach Zjednoczonych.

W wywiadzie, zamieszczonym na stronie internetowej „New York Timesa”, amerykański prezydent powiedział, że w najbliższym czasie nie spodziewa się zmiany przepisów o dostępie do broni palnej.

Powodem są, jak się wyraził, bardzo silne wpływy, jakie ma w Kongresie Narodowe Stowarzyszenie Strzeleckie, broniące swobodnego dostępu do broni. „Nie sądzę, aby w tym Kongresie została podjęta jakakolwiek akcja legislacyjna” – powiedział Obama.

Dodał, że nie spodziewa się zmian, dopóki amerykańska opinia publiczna nie uzna, że obecna sytuacja jest nienormalna, i nie odczuje konieczności działania.

Prezydent przyznał, że prawo do posiadania broni jest ważną częścią amerykańskiej tradycji. Problem polega na tym, jak pogodzić tę uzasadnioną tradycję ze zdroworozsądkowymi środkami, które zapobiegną kolejnym zbrodniom – powiedział Barack Obama.

Amerykański prezydent udzielił wywiadu dwa dni po strzelaninie w Charleston w Południowej Karolinie. 21-letni Dylann Roof zastrzelił tam w kościele dziewięcioro Afroamerykanów.

Fote: Flickr
Reuters 20 06 23.43/IAR wcz./Siekaj

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520