23.2 C
Chicago
niedziela, 23 czerwca, 2024

Obama dla BBC: Wielka Brytania najlepszym partnerem USA

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Barack Obama chwali Wielką Brytanię za zaangażowanie w rozwiązywanie problemów międzynarodowych. W wywiadzie dla BBC, amerykański prezydent radzi Brytyjczykom pozostanie w Unii Europejskiej. Odnosi się też do rozmów na temat programu atomowego Iranu oraz pokoju w Syrii.
Amerykański przywódca mówi w wywiadzie, że relacje amerykańsko-brytyjskie są „kamieniem węgielnym” ładu powojennego, który uczynił świat bezpieczniejszym i bogatszym. Pytany o przyszłość Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej, Obama stwierdził, że Wielka Brytania powinna pozostać członkiem Unii, by zachować wpływ na wydarzenia międzynarodowe.
Poruszając kwestię rozmów z Iranem, Obama wyraził nadzieję, że Kongres przegłosuje ratyfikację umowy w sprawie irańskiego programu atomowego. Z kolei komentując sytuację w Syrii stwierdził, że Damaszek potrzebuje nowego rozwiązania politycznego, które umożliwi skuteczną walkę z islamistami.
Pytany o największą porażkę swojej prezydentury, Barack Obama wskazał porażkę w ograniczaniu dostępu do broni. Zapowiedział, że ostatnich 18 miesiącach swojej prezydentury spróbuje jeszcze zająć się tym problemem.

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520