23.9 C
Chicago
piątek, 19 lipca, 2024

Obama: bez Iranu nie pokonamy Państwa Islamskiego i nie rozwiążemy problemów Syrii

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Problemów Syrii i kwestii Państwa Islamskiego nie rozwiążemy bez Iranu – powiedział Barack Obama. Zdaniem amerykańskiego prezydenta, aby rozwiązać problemy Syrii potrzebny jest wkład Iranu, Rosji, Turcji i innych partnerów z rejonu Zatoki Perskiej.
Wielkie mocarstwa będą musiały się w tej sprawie porozumieć – dodał Barack Obama. Tu jeden na polu walki nie wystarczy – powiedział. Podobnie będzie z walką z Państwem Islamskim. Amerykanie nie przywrócili stosunków dyplomatycznych, więc formalnych porozumień w tej sprawie nie będzie, ale Waszyngton będzie liczył na to, że Teheran wpłynie w tej sprawie na Irak.
Barack Obama mówił, że Bliski Wschód będzie ważną areną działań dla jego następcy. Amerykański prezydent ma nadzieję, że jeszcze za jego kadencji świat będzie bliski pokonania Państwa Islamskiego, a także rozpocznie proces normalizacji sytuacji w Syrii i Iraku. W tym ostatnim kraju chodzi o stworzenie lepszego środowiska do współpracy szyitów, sunnitów i Kurdów. Ważne będzie też zapewnienie gwarancji bezpieczeństwa Izraelowi.

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520