O krok od tragedii w Zielonej Górze. Z jadącej ciężarówki spadły drewniane bele

O krok od tragedii w Zielonej Górze. Z jadącej ciężarówki spadły drewniane bele

We wtorek, 20 marca, w Raculi, dzielnicy Zielonej Góry, z jadącej ciężarówki wysypały się bele drewna. Na szczęście obok ciężarówki nie przejeżdżało wtedy inne auto, a na chodniku nie było pieszych.

Ciężarówka wyładowana drewnianymi belami jechała ul. Głogowską w Raculi w kierunku ul. Wrocławskiej. Na wysokości kościoła nagle z ciężarówki spadła część wiezionego drewna. Wielkie bele rozsypały się na jezdnię i chodnik. Na szczęście ciężarówki nie mijały wtedy żadne samochody, a na chodniku nie było ludzi. Tylko dlatego nie doszło o tragedii. Bele uszkodziły jedynie lekko zaparkowany obok samochód. – To jak oszukać przeznaczenie – mówili świadkowie wydarzeń w Raculi.

 

W naczepie ciężarówki podczas jazdy puściły mocowania przytrzymujące drewniane bele. – Gdyby to spadło na pieszego to nie byłoby mowy o ratunku – komentowali gapie. Kierowca ciężarówki nie zajmował się załadunkiem drewna. Został wykonany w miejscu odbioru towaru. Drewno ma trafić do jednej z fabryk koło Zielonej Góry. – Kierowca został ukarany mandatem w wysokości 500 zł – mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka zielonogórskiej policji.

 

COMMENTS

WORDPRESS: 0