12.9 C
Chicago
czwartek, 22 lutego, 2024

Co czwarty Polak co najmniej raz w życiu przechodzi kryzys psychiczny

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Co czwarty Polak co najmniej raz w życiu przechodzi kryzys psychiczny i wymaga wsparcia – mówili eksperci podczas konferencji prasowej dotyczącej komunikacji z osobami z zaburzeniami psychicznymi. O fachową pomoc trudno, bo specjalistów brakuje. W Polsce pracuje 3,5 tysiąca psychiatrów, w tym zaledwie 350 psychiatrów dziecięcych. 
Dyrektor Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie profesor Janusz Heitzman podkreśla, że również personel medyczny nie wie, jak rozmawiać z osobami z problemami psychicznymi. Aby poprawić komunikację z takimi pacjentami będą organizowane szkolenia w ramach Narodowego Programu Zdrowia dla lekarzy SOR-ów, pielęgniarek, rejestratorek i pracowników ochrony.
Psychiatra doktor Dariusz Myszka dodaje, że chodzi o to, aby personel medyczny wiedział, jak rozmawiać z osobami, których zachowanie odbiega od ogólnie przyjętych norm. Jak udzielić podstawowego wparcia, pomocy, rozładować napięcie, bo często pacjenci czekający w kolejkach reagują agresją.
Warsztaty rozpoczynają się w najbliższy piątek w Gdańsku. W sumie zaplanowano od maja do listopada 30 szkoleń w dziesięciu miastach, między innymi w Bydgoszczy, Poznaniu, Szczecinie, Opolu i Katowicach.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Joanna Stankiewicz/dyd

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520