Nowy sposób na kradzież pieniędzy z terminali płatniczych

Nowy sposób na kradzież pieniędzy z terminali płatniczych

Przestępcy zaczęli wykorzystywać nowy sposób na kradzież pieniędzy z terminali płatniczych. Dzwonią do sklepu czy punktu usługowego, w którym jest terminal i podają się za pracownika firmy obsługującej urządzenie. Pod pretekstem aktualizacji ustawień wyłudzają kody zabezpieczające. W ten sposób przestępcom udało się oszukać pracownicę sklepu w powiecie krapkowickim na Opolszczyźnie – powiedział IAR aspirant Karol Brandys z opolskiej komendy policji.

Oszust zadzwonił do sklepu i oświadczył, że nie powiodła się automatyczna aktualizacja oprogramowania terminala płatniczego. Zapewnił, że można to zrobić ręcznie i żądał wprowadzenia określonych komend do urządzenia. Potem kazał podać kody z wydrukowanych w tym czasie przez terminal transakcji na łączną kwotę 1900 złotych. Po zakończeniu rozmowy telefonicznej pracownica nie mogła się już połączyć z numerem, z którego telefonował oszust.
Policja przypomina, że firmy obsługujące terminale płatnicze, czy przedstawiciele banków nigdy nie żądają podania haseł i kodów dostępu. Każde podobne zdarzenie należy zgłaszać na policję.

Informacyjna Agencja Radiowa/ IAR/ Mariusz Pieśniewski/sk

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0