HomePILNE

Nowy rząd. Co już wiemy?

Nowy rząd. Co już wiemy?

Wicepremier Jacek Sasin powiedział, że trwają rozmowy o kształcie nowego rządu, wiadomo jednak, iż jego szefem będzie Mateusz Morawiecki. “Będzie kierował bardzo dobrym rządem” – mówił w Polskim Radiu 24 Jacek Sasin. Podkreślił, że sytuacja w Senacie nie zablokuje toku legislacyjnego projektów sejmowych. “Nie będzie tak źle, jak się niektórym wydaje. Po pierwsze, nawet gdyby przyjąć najgorszy scenariusz, czyli taki, że Senat pójdzie drogą totalnej opozycji i będzie próbował wszystko, co Sejm uchwali, blokować, no to za długo nie poblokuje, są pewne terminy konstytucyjne, damy sobie radę i przeprowadzimy ten nasz program, który zapowiedzieliśmy, bez zakłóceń. Wierzę w dalszym ciągu, że uda się również w Senacie taką koalicję rozsądku zbudować, popierania dobrych projektów, które będą wychodziły z Sejmu” – podkreślił.

W nowej kadencji w Senacie Prawo i Sprawiedliwość zdobyło 48 mandatów. Koalicja Obywatelska ma 43 mandaty. 9 trafiło do przedstawicieli SLD, PSL oraz kandydatów niezależnych – w większości kojarzonych z obecną parlamentarną opozycją.

Prezydent Andrzej Duda zwołał pierwsze posiedzenie Sejmu IX i Senatu X kadencji na 12 listopada. Jacek Sasin w PR24 podkreślił, że nie ma planów, by odbyło się kolejne posiedzenie mijającej kadencji Sejmu.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/PR24,wczesn./Wj/dw

COMMENTS