HomePOLSKAPodlaskie

Nowy most w Supraślu na Podlasiu

Nowy most w Supraślu na Podlasiu

W piątek odbyło się uroczyste przekazaniu terenu pod budowę mostu w mieście Supraśl.

W spotkaniu wziął udział Marszałek Województwa Podlaskiego Jerzy Leszczyński, Burmistrz Supraśla Radosław Dobrowolski, samorządowcy, pracownicy Podlaskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich i przedstawiciele duchowieństwa.

Przekazanie terenu było konieczne by rozpoczęła się przebudowa mostu na trasie Supraśl – Krynki z przebudową drogi na długości 1,5 kilometra. – Nowy most ma być funkcjonalny i nowoczesny. Jest to inwestycja ważna dla Supraśla, ale i całego województwa.

Cieszę się, że możemy się przyczynić do jej zapoczątkowania – powiedział podczas uroczystości Marszałek Województwa Podlaskiego Jerzy Leszczyński. – Mam nadzieję, że będzie przebiegała sprawnie. Inwestycja będzie kosztowała 12, 5 mln zł i potrwa do czerwca następnego roku.

Jak powiedział dyrektor Podlaskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich Władysław Sulima podczas trwania przebudowy mostu i 1,5 kilometrowego odcinka drogi nie powinno być utrudnień w ruchu drogowym, gdyż będzie funkcjonował most tymczasowy. Marszałek zapowiedział też , że przyszłości będzie również przebudowywana droga z Supraśla do Białegostoku.

 

TS/(dj) na podst.Wrót Podlasia (aip), Fot. Wojciech Oksztol

COMMENTS