HomeNew York

Nowy Jork ponownie przesuwa plany przeniesienia bezdomnych z Lucerne Hotel

Nowy Jork ponownie przesuwa plany przeniesienia bezdomnych z Lucerne Hotel

Ratusz Nowego Jorku ponownie wstrzymał plan relokacji bezdomnych z Lucerne Hotel położonego w Upper West Side, po tym jak trójka mężczyzn poprosiła o to sędziego.

Nowy Jork ponownie musiał wstrzymać plany relokacji bezdomnych przebywających na terenie Lucerne Hotel. Sędzia wydał wyrok przeciwko miastu Nowego Jorku, zakazując relokacji 235 osób mieszkających na terenie hotelu.

Mieli zostać oni przeniesieni do byłego Radisson Hotel w Dolnym Mahattanie w poniedziałek. Trójka mężczyzn pozwała jednak miasto, twierdząc, że przeprowadzka wyrządziłaby by im “ogromny psychologiczny stres” oraz “niepowetowane szkody”.

W międzyczasie, miasto przeprowadzi relokację innych bezdomnych do byłego Radissonu, tylko nie tych z Lucerne.

“Stan faktyczny wygląda tak, że musimy znaleźć tym ludziom długotrwałe schronienie, a nie tymczasowe hotele.” – komentuje burmistrz Bill de Blasio – “Tymczasowe hotele były rozwiązaniem w kryzysowej sytuacji. Teraz gdy możemy to zmienić, musimy to zmienić, ale musimy to zrobić mądrze i w odpowiedni sposób.”

W poniedziałek ma odbyć się awaryjne spotkanie na ten temat.

Początkowo miasto planowało relokację bezdomnych z Lucerne do innej lokacji, ale na początku września musieli wstrzymać się z decyzją. Wtedy z pomocą przyszły Legal Aid Society oraz Coalition for the Homeless.

Hotel został obiektem kontrowersji wśród lokalnej społeczności, która narzeka na spadek jakości życia w związku z zaistniałą sytuacją.

 

 

PS

COMMENTS