HomeNew York

Nowy Jork dodaje New Jersey na listę obowiązkowej 14-dniowej kwarantanny

Nowy Jork dodaje New Jersey na listę obowiązkowej 14-dniowej kwarantanny

Jeśli mieszkasz w New Jersey i planowałeś odwiedzić Nowy Jork, możliwe, że będziesz musiał przełożyć swoje plany. New Jersey trafiło właśnie na listę miejsc z których przyjezdni muszą odbyć obowiązkową 14-dniową kwarantannę.

Po tym jak New Jersey osiągnęło poziom 11.4 zakażeń COVID-19 na 100,000 mieszkańców, stan New Jersey oficjalnie trafił na listę obowiązkowej 14-dniowej kwarantanny.

Gubernator Andrew Cuomo uspokaja jednak – “Nie ma możliwości odcięcia Nowego Jorku od new Jersey.”

Gubernator dodaje, że będzie rozmawiał z Gubernatorem Murphym o tym jak pomóc jego stanowi. Gdyby New Jersey nie było tym stanem którym jest, obowiązkowa 14-dniowa kwarantanna z pewnością weszłaby w życie.

“Nasze stany współpracowały ze sobą, z dużym sukcesem, w walce z pandemią od samego jej początku i dalej będziemy to robić. <Travel Advisory> zostało stworzone aby uchronić nasze stany, w pełnym zrozumieniu, że są one połączonym regionem, zależnym od siebie gospodarczo, edukacyjnie i pod względem służby zdrowia. Nawołujemy wszystkich mieszkańców aby unikali każdej niepotrzebnej podróży pomiędzy stanami, ale nie będziemy poddawać mieszkańców kwarantannie, jeśli przybywają z sąsiadującego stanu. Nowy Jork, New Jersey i Connecticut mają jedne z najniższych wskaźników zakażeń na terenie kraju, ponieważ podjęliśmy kroki w oparciu o dane naukowe i nadal będziemy podejmować je w ten właśnie sposób.” – powiedzieli Cuomo i Murphy we wspólnym oświadczeniu.

 

 

PS

COMMENTS