HomeCiekawostki

Nowojorski lekarz twierdzi, że ma lek na koronawirusa. Donald Trump i jego doradcy zainteresowali się sprawą?

Nowojorski lekarz twierdzi, że ma lek na koronawirusa. Donald Trump i jego doradcy zainteresowali się sprawą?

Zdaniem Vladimira Zelenko, lekarza z Nowego Jorku,  jego lek oparty na pochodnej chlorochiny skutecznie unicestwia koronawirusa i jego bardzo tani.

Jeśli potwierdziłyby się zapewnienia nowojorskiego lekarza, świat odetchnąłby wreszcie z ulgą.

Otóż Vladimir Zelenko zapewnia, że odkrył skuteczny lek na koronawirusa. Napisał w tej sprawie nawet list otwarty, w nim zapewnia o wyprowadzeniu z choroby już kilkuset zakażonych koronawirusem. Sprawą ponoć zainteresował się prezydent USA Donald Trump i jego bliscy doradcy.

Zelenko podawał pacjentom mieszankę leków, wśród których była hydroksychlorochina, pochodna chlorochiny, którą to świat z powodzeniem wykorzystuje do walki z malarią. Zelenko zapewnia, że z pomocą tej mieszanki wyleczył z koronawirusa prawie 700 osób. W ciągu zaledwie kilku godzin od podania mieszanki ustąpiły takie objawy choroby, jak duszności czy kaszel. Lek nowojorskiego lekarza kosztuje tylko 20 dolarów.

Dr Zelenko mówi, że całe leczenie trwa 5 dni i kończy się stuprocentowym sukcesem. Zelenko po raz pierwszy opublikował swoją wiadomość wideo na Facebooku w zeszłym tygodniu, wzywając prezydenta Trumpa do „doradzenia krajowi, że powinni przyjmować ten lek”.

Badanie przeprowadzone przez National Institute of Health (NIH) również potwierdziło niektóre ustalenia dr Dr. Zelenko.

Red. Kazimierz Sikorski PolskaPress AIP

COMMENTS