Nowoczesna i PSL zawarły koalicję w Sejmiku Mazowsza

Nowoczesna i PSL zawarły koalicję w Sejmiku Mazowsza

Platforma Obywatelska, Nowoczesna i Polskie Stronnictwo Ludowe zawarły koalicję w sejmiku województwa mazowieckiego. Marszałkiem pozostanie Adam Struzik z PSL, który pełni ten urząd od 2001 roku. Koalicjanci zapowiedzieli też wspólne listy w przyszłorocznych wyborach do Sejmu, Senatu oraz Europarlamentu.

Umowę koalicyjną podpisali Kamila Gasiuk-Pihowicz z Nowoczesnej, Andrzej Halicki z Platformy Obywatelskiej i Adam Struzik z Polskiego Stronnictwa Ludowego. Marszałek województwa mazowieckiego wskazał, że podpisanie umowy jest przełomowym momentem. „Dzisiejsze podpisanie koalicji na Mazowszu oznacza kontynuację rozwoju naszego największego w Polsce i jednego z największych regionów europejskich, a chcę powiedzieć, że mamy naprawdę znaczące sukcesy i ta koalicja, która odpowiada za Mazowsze od 12 lat, moim zdaniem, dobrze przysłużyła się naszemu województwu” – mówił Adam Struzik.

Andrzej Halicki zapowiedział, że podpisana dzisiaj umowa jest początkiem współpracy przed przyszłorocznymi wyborami. „To będzie dotyczyło możliwości budowania wspólnych list, wspólnej reprezentacji po to, aby odbudować pozycję Polski w Unii Europejskiej i po to, żeby przywrócić demokrację, praworządność w państwie” – wyjaśnił przewodniczący PO na Mazowszu.
Zgodnie z zawartą dzisiaj umową w zarządzie województwa mazowieckiego PSL, oprócz marszałka, będzie miało jeszcze swojego członka zarządu, natomiast Koalicja Obywatelska, czyli PO i Nowoczesna dwóch wicemarszałków oraz jednego członka zarządu.

Koalicja PO, Nowoczesnej i PSL w sejmiku Mazowsza ma 26 mandatów, a Prawo i Sprawiedliwość 24. Jeden radny reprezentuje Bezpartyjnych Samorządowców.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Jolanta Turkowska/jj



COMMENTS

WORDPRESS: 0