20.8 C
Chicago
sobota, 13 lipca, 2024

Nowi rodzice SOS wkrótce rozpoczną pracę w wioskach dziecięcych

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Nowi rodzice SOS wkrótce rozpoczną pracę w wioskach dziecięcych.

Anna Choszcz-Sendowska ze stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce powiedziała, że jest to efekt kampanii społecznej „Szukamy mamy” – która zaczęła się w maju i będzie kontynuowana również w nadchodzącym roku . Celem akcji jest powiększenie liczby podopiecznych z obecnego tysiąca trzystu do trzech tysięcy.
Zgłosiło się wielu kandydatów, którzy odbywali szkolenia, warsztaty i zastanawiali się, czy chcą i mogą pracować w roli opiekunów dzieci. Najbardziej zaawansowana w przygotowaniach do zajęcia się maluchami jest czwórka kandydatów, którzy niedługo podejmą pracę. Kolejne cztery osoby rozpoczynają przygotowania. Jak wyjaśnia Anna Choszcz -Sendrowska – może się wydawać że nie jest to duża liczba kandydatów na opiekunów. Są to jednak osoby, z których każda – po odpowiednim przygotowaniu – będzie mogła zająć się kilkorgiem dzieci tworząc dla nich rodzinę SOS. Przyszłych opiekunów czeka bardzo poważne zadanie – zastąpienie tych , którzy po wielu latach kończą pracę i odchodzą na emerytury.
Psycholog Aleksandra Sikorska wyjaśnia, że kandydaci na rodziców SOS są bardzo dokładnie i wieloetapowo przygotowywani do pracy dziećmi. „Dbamy o to, aby na każdym etapie mogli podjąć po raz kolejny decyzję, przygotowujemy ich na to, z czym przyjdzie im się mierzyć. Jeżeli ktoś nie jest gotowy, to ma czas, aby powiedzieć „nie” – powiedziała Aleksandra Sikorska.
Informacje o tym, jak zostać rodzicem SOS można znaleźć na stronie organizacji: www.wioskisos.org i na stronie kampanii: www.szukamymamy.pl

IAR Bożena Falkowska, Fot. Ilustracyjne

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520