HomeNew York

Nowe restrykcje dla podróżnych w NYC

Nowe restrykcje dla podróżnych w NYC

Po wprowadzeniu przez gubernatora stanu Nowy Jork A. Cuomo obowiązkowej 14-dniowej kwarantanny osobom przylatującym do Nowego Jorku ze stanów, w których szaleje koronawirus, wdrożono nowe ograniczenia.

Od wtorku 14 lipca wszyscy podróżni z poniżej wymienionych stanów będą musieli wypełnić formularz po przylocie samolotem, podając szczegółowe informacje o tym dokąd jadą i gdzie byli.

Obecnie do tych stanów, gdzie rozprzestrzenia się COVID-19 należą: Alabama, Arkansas, Arizona, California, Delaware, Florida, Georgia, Iowa, Idaho, Kansas, Louisiana, Minnesota, Mississippi, New Mexico, North Carolina, Nevada, Ohio, Oklahoma, South Carolina, Tennessee, Texas, Utah, Wisconsin.

Nieprzestrzeganie prawa może skutkować grzywną w wysokości $2000 – powiedział Cuomo na konferencji prasowej w poniedziałek. Pracownicy linii lotniczych będą rozdawać formularze w samolocie; można je również wypełnić elektronicznie. Po wyjściu z samolotu formularze będą zbierane przez personel lotniska. Cuomo zapowiedział, że w tym tygodniu pojedzie do jednego z tych stanów, w którym rozprzestrzenia się wirus, a zapytany przez dziennikarzy czy podda się kwarantannie przez 14 dni po powrocie, Cuomo powiedział, że nie zrobi tego, ponieważ uważany jest jako essential worker.

COMMENTS