Nowe lalki Barbie od lutego. Bez włosów, z bielactwem i z protezą

Nowe lalki Barbie od lutego. Bez włosów, z bielactwem i z protezą

Barbie to jedna z najbardziej znanych marek lalek. Firma Mattel ogłosiła wprowadzenie nowych modeli w kolekcji Barbie Fashionistas. Kolekcja obejmie lalki Barbie bez włosów, z bielactwem i z protezą oraz Kena z długimi włosami i pierwszego w historii Kena o rudych włosach. Nowe lalki dołączają do ponad 170 zróżnicowanych modeli, jakie weszły w skład tej gamy od 2015 r.

 

Linia Barbie Fashionistas to najbardziej zróżnicowana seria tych lalek. Wprowadzono ponad 170 nowych modeli, a wraz z nimi:

  • większy wybór karnacji, kolorów włosów, fryzur, kolorów oczu oraz rysów twarzy,
  • zróżnicowane sylwetki, w tym wysoką, drobną i krągłą oraz lalkę z mniejszym biustem, szerszą talią i bardziej umięśnionymi ramionami,
  • lalki ukazujące trwałe niepełnosprawności, w tym lalkę z protezą kończyny i na wózku inwalidzkim,
  • odmienione modele Kena o różnych odcieniach skóry, sylwetkach, kolorach oczu i fryzurach.

 

Obecnie Mattel oferuje lalki Barbie dostępne w 5 rodzajach sylwetek, 22 odcieniach skóry, 76 fryzurach, 94 kolorach włosów i 13 kolorach oczu. Lalki Ken są dostępne w 4 rodzajach sylwetek, 18 typach rysów twarzy, 13 odcieniach skóry, 9 kolorach oczu i 22 kolorach włosów. W tym roku firma “odzwierciedlając wielowymiarowe piękno” wprowadza kolejne lalki z serii Barbie Fashionistas:

 

  • Lalka bez włosów. Jeżeli dziewczynka z jakiegokolwiek powodu straciła włosy, w linii znajdzie lalkę, która ją odzwierciedla.
  • Lalka z ciemniejszą karnacją, posługująca się złotą protezą kończyny. Przypomnijmy, “w 2019 r. Barbie wprowadziła lalki odzwierciedlające trwałą niepełnosprawność, w tym lalkę z protezą kończyny. Jest to efekt współpracy z mającą wówczas 12 lat Jordan Reeves, której misją jest tworzenie kreatywnych rozwiązań, dzięki którym niepełnosprawne dzieci będą mogły bawić się zabawkami, z którymi mogą się utożsamiać. W tym roku marka rozszerzyła ofertę o drugą lalkę posługującą się protezą kończyny, z ciemniejszą karnacją” – czytamy w komunikacie.
  • Lalka Barbie z bielactwem. Projektując tę lalkę projektantka współpracowała z dermatologiem, aby jak najdokładniej odzwierciedlić bielactwo. Prototyp lalki zadebiutował w zeszłym roku na profilu Barbie na Instagramie, a post na ten temat otrzymał najwięcej „polubień” w historii konta.
  • Ken z długimi włosami.

Działania marki Barbie ukierunkowane na coraz większą różnorodność spotykają się z pozytywnym odbiorem: ponad połowa lalek sprzedanych na świecie w zeszłym roku należała do powyższej serii. Spośród dziesięciu najlepiej sprzedających się produktów siedem należało do tej kategorii (w tym lalka na wózku inwalidzkim). W Polsce nowa gama Barbie Fashionistas będzie dostępna od lutego tego roku.

 

TIK AIPCOMMENTS

WORDPRESS: 0