22.1 C
Chicago
sobota, 25 maja, 2024

Nowe jedynki Platformy, Andrzej Biernat rezygnuje

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Na środowym posiedzeniu zarządu Platformy Obywatelskiej zapadły ważne decyzje – z funkcji sekretarza generalnego partii zrezygnował Andrzej Biernat. Jak informuje portal 300polityka.pl, premier Ewa Kopacz zdecydowała również o obsadzie pierwszych miejsc na listach wyborczych przed zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi.

Listę w okręgu warszawskim ma otwierać marszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska, dwójka przewidziana jest dla Andrzeja Halickiego, ministra cyfryzacji i administracji. Jego poprzednika, Rafałowi Trzaskowskiemu, ma przypaść najwyższa pozycja na liście w okręgu krakowskim lub poznańskim. Grzegorz Schetyna, szef resortu spraw zagranicznych ma być jedynką w Kielcach, a minister sportu Adam Korol w Gdańsku – donosi 300polityka.pl.

Wokół obsady głównych miejsc na listach wyborczych Platformy pojawiało się ostatnio sporo kontrowersji. Jak zapowiedziała premier Ewa Kopacz, oficjalne informacje w tym temacie zostaną podane w piątek. W ten dzień zarząd PO ma zebrać się ponownie – oprócz ustalania kolejności na listach zostanie przedstawione nazwisko nowego sekretarza generalnego partii – w środę, bez podania przyczyny, z tego stanowiska zrezygnował Andrzej Biernat.

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520