HomePOLSKAMałopolskie

Nowa stacja dołączyła do Tatry Ski

Nowa stacja dołączyła do Tatry Ski

28 grudnia spółka TatrySki podpisała umowę z kolejną stacją narciarską, która od tego sezonu zimowego będzie honorować wspólny skipass. Chodzi o należącą do Polskich Kolei Linowych Palenicę w Szczawnicy. Skipassu TatrySki będzie można zatem używać w aż 9 ośrodkach narciarskich w Polsce i na Słowacji.

Nie przejmując się mało zimową aurą, TatrySki od początku sezonu działa wyjątkowo prężnie. Po wprowadzeniu do sprzedaży karnetów online, przyłączeniu do programu pierwszej słowackiej stacji narciarskiej – Ski Bachledova teraz ma dla swoich klientów kolejną wspaniałą wiadomość. Od stycznia 2016 roku skipass TatrySki będzie działał w kolejnej już stacji narciarskiej – na Palenicy w Szczawnicy.
Należący do PKL ośrodek ulokowany jest na zboczach gór Palenica (722 m n.p.m.) i Szafranówka (742 m n.p.m.). Do dyspozycji narciarzy i snowboardzistów znajduje się tam czteroosobowa kolej krzesełkowa oraz trzy wyciągi orczykowe. Ośrodek posiada 3600 metrów tras zjazdowych o zróżnicowanym stopniu trudności. Doświadczeni pasjonaci białego szaleństwa mogą wybrać stromą kilometrową trasę z homologacją FIS, oznaczoną numerem 1. Dla średniozaawansowanych dostępna jest czerwona trasa nr. 4 o ponad 2km długości, a dla początkujących dostępne jest kilka tras na górnych zboczach Szafranówki.
Na fanów sportowej rywalizacji oraz tych, chcących sprawdzić swoje umiejętności na tle innych, czeka ogólnodostępny slalom gigant wraz z pomiarem czasu. Wszystkie trasy Palenicy są oświetlone, a zatem można z nich korzystać również po zachodzie słońca. Dodatkowo na terenie ośrodka działa szkoła narciarska i snowboardowa oraz wypożyczalnia sprzętu wraz z serwisem. Razem z ośrodkiem Palenica, pod szyldem TatrySki w obecnym sezonie działa już 9 ośrodków narciarskich, w tym jeden na Słowacji.
Kupując skipass nabywca zyskuje możliwość korzystania z 18 kolei oraz 33 wyciągów, w obrębie których znajduje się przeszło 40 kilometrów świetnie przygotowanych tras zjazdowych. Posiadając bilet ważny od 1 do 7 dni, każdego dnia trwania karnetu użytkownik ma możliwość także jednorazowego skorzystania z lodowisk znajdujących się w Białce Tatrzańskiej. Należy pamiętać, że skipassy dzienne i godzinowe TatrySki dostępne są w sprzedaży internetowej. Można je nabyć na stronie www.tatryski.pl.
Dla osób wybierających się na narty bądź snowboard w okresie wysokiego sezonu, tj. między 25 grudnia a 6 marca przygotowano specjalną promocję – 3% rabatu na zakup online! Bogata oferta ośrodków TatrySki pozwala każdemu z amatorów białego szaleństwa na wybór odpowiedniego dla siebie miejsca do szusowania. Pozostaje tylko podjąć decyzję gdzie się wybrać tym razem, bo posiadając karnet TatrySki lista jest długa.

AIP, foto ilustracyjne

COMMENTS