HomePOLSKA

Nowa oferta TVP dla regionów

Nowa oferta TVP dla regionów

TVP zmienia ofertę dla widzów telewizji regionalnych. Od tej pory będą one występować pod nazwą TVP 3 i stawiać w większej mierze na materiały lokalne. – Poranny blok informacyjny będzie wydłużony o 45 minut, popołudniowy o 30. Do tego co godzinę flesze informacyjne z regionu – zapowiada prezes zarządu TVP, Janusz Daszczyński. Zmiany będą wprowadzane już od stycznia.

Jak zapewniają przedstawiciele TVP, nastąpi przejście od telewizji regionalnej do telewizji regionów – dla ludzi i bliżej ludzi. Według zapowiedzi na antenach ma pojawić się więcej programów produkcji lokalnej, wynikających z popytu mieszkańców danej okolicy. Mniej będzie pasm wspólnych, więcej informacji lokalnych, zgodnie z hasłem kampanii „Jesteś u siebie”.

Trzon każdego oddziału TVP 3 ma stanowić informacja. Poranny blok informacyjny ma zostać wydłużony o 45 minut, popołudniowy o 30. Co godzinę nadawany będzie „Flesz”, czyli krótki serwis informacyjny. Jak zapowiada prezes zarządu TVP, zmiany zaczną być wprowadzane już od 4 stycznia przyszłego roku, nowa ramówka ma ukształtować się do marca. – Nie jest możliwe wprowadzenie wszystkich zmian od razu i wszędzie. Niektóre oddziały już teraz mogą produkować kilkanaście godzin autorskich materiałów dziennie, zależy nam na tym, żeby mniejsze telewizje również miały takie możliwości – zapewnia Janusz Daszczyński.

Wraz z decentralizacją treści TVP 3 chce również mocno stawiać na nowe technologie i trendy dziennikarskie. W tym celu tworzy zintegrowaną z mediami społecznościowymi platformę, poprzez którą będzie możliwe publikowanie treści foto i wideo od internautów.

COMMENTS