8.5 C
Chicago
piątek, 19 kwietnia, 2024

Nowa bariera na granicy Waszyngtonu i Kanady może rozdzielić rodziny i przyjaciół

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Chociaż to nie jest taki mur jaki planował Prezydent Trump na granicy z Meksykiem, to nawet zwykła siatka może mieć negatywny wpływ na wielu obywateli zarówno USA jak i Kanady.

Na granicy USA powstaje nowa zapora i nie jest to mur na granicy z Meksykiem. Administracja prezydenta Trumpa planuje postawić siatkę na granicy z Kanadą.

Już w tej chwili trwa budowa ogrodzenia na granicy stanu Waszyngton z Kanadą. Ludzie już od dawna żartowali, że mur z Meksykiem nie jest wystarczający i USA powinno tak samo oddzielić się od Kanady. Ta bariera nie jest na szczęście tak drastyczna. Jednak nawet coś tak błahego jak metrowa siatka może negatywnie odbić się na ludziach mieszkających w okolicach granicy.

Rodziny rozdzielone przez COVID-19 często spotykały się przy rowach, które dotychczas stanowiły granicę pomiędzy krajami.

„To nie jest zbyt miłe” – mówi urodzona w Kanadzie Sharon Veldman, która obecnie mieszka w Lynden – „Mam siedmioro rodzeństwa, wszyscy mieszkają w Kanadzie i nie będę mogła ich teraz w żaden sposób odwiedzić.”

Kobieta od wielu miesięcy spotykała się przy granicy ze swoją matką. Teraz martwi się, że nie będzie mogła tego więcej robić.

„W sensie, na razie siedzimy w rowie, ale jeśli postawią siatkę, to przecież nie postawią jej na środku rowu. Postawią ją na pewno po amerykańskiej stronie, więc, gdzie wtedy usiądziemy? Dla mnie, to troszkę przesada. Rozumiem dlaczego podjęto taką decyzję, ale czemu akurat teraz?.”

Strażnicy graniczni zgłaszają 30 nielegalnych przekroczeń granicy, na ok 20km odcinku, w ciągu ostatnich dwóch lat. Czy jest to wystarczająca ilość, żeby usprawiedliwić postawioną barierę?

 

PS

 

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520