11.6 C
piątek, 19 kwietnia, 2024

Norwegowie złożyli protest. Niemcy wykluczeni z finału?

W półfinale mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych Niemcy po zaciętym spotkaniu pokonali po dogrywce 34:33 Norwegię. Mogą jednak nie zagrać z Hiszpanią o złoto. Rywale złożyli protest, który w sobotę zostanie rozpatrzony.

Według Norwegów, w końcówce spotkania w Krakowie na parkiecie przebywała zbyt duża liczba zawodników reprezentacji Niemiec. Materiał wideo z meczu nie pozostawia złudzeń – w ostatnich kilku sekundach na boisku równocześnie znajdowali się nominalny bramkarz i „lotny” bramkarz Niemiec. Pytanie, czy po zdobyciu zwycięskiego gola, na 5 sekund przed końcem, ten drugi wbiegł na środek boiska, aby przeszkodzić rywalom w przeprowadzeniu akcji (choć Norwegowie już nie zdołali wznowić gry ze środka), czy po prostu aby cieszyć się z kolegami ze zwycięstwa. Zresztą rezerwowi wtargnęli na parkiet jeszcze zanim upłynął czas. Europejska federacja (EHF) w sobotę o godz. 9 ma zapoznać się z pisemnym protestem ekipy Norwegii, decyzja zapadnie najpóźniej o godz. 11. Samo spotkanie było bardzo zacięte. W II połowie to Norwegowie mieli inicjatywę. Na 19 sekund przed końcem trafił Rune Dahmke, doprowadzając do dogrywki. W dodatkowych 10 minutach to Niemcy mieli przewagę. Na 5 sekund przed końcem zwycięskiego gola zdobył Kai Haefner – to było jego trzecie trafienie w dogrywce (łącznie 5). Co ciekawe, nie było go w kadrze, która rozpoczęła mistrzostwa Europy. Powołany został w zastępstwie w środę i zagrał dopiero drugi mecz! Tak samo jest z Juliusem Kuehnem, który też zdobył 5 goli. Niemcy – Norwegia 34:33 (14:13, 27:27) Bramki: Reichmann 10, Kuehn 5, Haefner 5, Faeth 4, Pekeler 3, Dahmke 3, Wiede 2, Strobel 1, Schimdt 1 – Bjornsen 8, Jondal 5, Myrhol 5, Sagosen 4, Tonnesen 3, O’Sullivan 3, Hansen 3, Reinkind 2.