HomeUSAMiami

NOAA: 20% szansa na cyklon tropikalny na Florydzie

NOAA: 20% szansa na cyklon tropikalny na Florydzie

Narodowe Centrum Huraganów NOAA wydało specjalna prognozę pogody tropikalnej o 17:20, w poniedziałek, 25 maja 2020 r., ze względu na obecność systemu, który ma 20% szans na stanie się tropikalnym cyklonem u wschodniego wybrzeża Florydy w ciągu najbliższych pięciu dni.


Obfite opady deszczu i burze będą występować na Florydzie, na Bahamach i przyległych wodach Atlantyku i Zatoki Meksykańskiej. Są one związane z niżem oddziaływującym na pogodę w rejonie południowej Florydy. Prognozy NHC podają, że niż powierzchniowy może powstać wzdłuż koryta tuż przy wschodnim wybrzeżu Florydy i przesunąć się na północ w kierunku stanu Georgia oraz w rejony Karoliny Południowej we wtorek i środę, ale nie oczekuje się, że stanie się on tropikalnym cyklonem z powodu silnego oddziaływania wyżu od strony północnej.
Chociaż sezon huraganów rozpoczyna się dopiero 1 czerwca, burze tropikalne i huragany często zdarzają się w maju, zgodnie z danymi NOAA i historycznymi danymi dotyczącymi działalności huraganu przez National Weather Service.

JK

COMMENTS