HomeSport

No nareszcie! Zwycięstwo naszcyh skoczków w konkursie drużynowym w Klingenthal!

No nareszcie! Zwycięstwo naszcyh skoczków w konkursie drużynowym w Klingenthal!

Polacy: Piotr Żyła (145 i 127,5 m), Jakub Wolny (136 i 130 m), Kamil Stoch (126 i 126 m) i Dawid Kubacki (133,5 i 137 m) – wygrali konkurs drużynowy Pucharu Świata w skokach narciarskich w niemieckim Klingenthal.

“Biało-Czerwoni” uzyskali łączną notę 968,7 pkt i wyprzedzili o 25 punktów 2. Austriaków (Philipp Aschenwald, Gregor Schlierenzauer, Michael Hayboeck, Stefan Kraft). Podium uzupełnili Japończycy (Yukiya Sato, Daiki Ito, Junshiro Kobayashi, Ryoyu Kobayashi), gorsi od triumfatorów o 57,7 pkt.

Na niedzielę zaplanowano zawody indywidualne z udziałem sześciu reprezentantów Polski. Na skoczni Vogland-Arena zaprezentują się Żyła, Kubacki, Stoch, Wolny, Maciej Kot i Klemens Murańka. Początek o 16.00.

 

*

Premier Mateusz Morawiecki pogratulował polskim skoczkom narciarskim zwycięstwa w konkursie drużynowym w niemieckim Klingenthal.

“Polacy byli dziś bezkonkurencyjni na skoczni w Klingenthal – do dobrej dyspozycji dołączył nareszcie wiatr pod narty. Ale jak powszechnie wiadomo – szczęście sprzyja lepszym. Jestem przekonany, że od dziś zacznie się marsz w górę w klasyfikacji Pucharu Świata!”- napisał na Twitterze szef rządu.

Polacy wygrali dzisiejszy konkurs, wyprzedzili Austriaków i Japończyków.

Jutro w Klingenthal odbędzie się konkurs indywidualny z udziałem sześciu reprezentantów Polski. Na skoczni Vogland-Arena wystartują: Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Jakub Wolny, Maciej Kot i Klemens Murańka. Początek- o 16.00.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/TT,Redakcja Sportowa PR/Pilecki/dyd
Redakcja Sportowa PR / ma

COMMENTS