HomeŚwiat

Niżne Tatry Słowackie. Piorun raził czterech turystów

Niżne Tatry Słowackie. Piorun raził czterech turystów

Czterech turystów zostało porażonych piorunem w Niżnych Tatrach na Słowacji w czwartek popołudniem. Jeden z turystów stracił przytomność i doszło u niego do zatrzymania krążenia. 

Czworo turystów – Słowaków – zostało porażonych piorunem w godzinach popołudniowych. W wyniku uderzenia pioruna jeden z turystów stracił przytomność i doszło u niego do zatrzymania krążenia. Pozostała trójka, która była przytomna, rozpoczęła reanimację kolegi i zaalarmowali ratowników Horskiej Zachrannej Służby.

 

Na szczęście reanimacja okazała się skuteczna. Turysta odzyskał funkcje życiowe i przytomność. Doznał jednak rozległych poparzeń ramienia, klatki piersiowej, brzucha i kończyn dolnych. Pozostała trójka miała oparzenia nóg. Ze względu na wciąż szalejącą burzę, ratownicy początkowo nie mogli dotrzeć do poszkodowanych na pokładzie śmigłowca. Dlatego w góry ruszyli ratownicy i strażacy w samochodach terenowych, a potem pieszo.

 

W międzyczasie pogoda się poprawiła na tyle, że Słowacy mogli włączyć do akcji śmigłowiec. Z powietrza udało się zlokalizować poszkodowanych. Najbardziej ranny turysta został przetransportowany śmigłowcem do szpitala w Bańskiej Bystrzycy. Pozostała trójka została zwieziona samochodami na dół. Potem sami udali się do szpitala.

 

red. aip

COMMENTS