HomePOLSKA

Niż “Fryderyka” nad Polską: Porywisty wiatr do 110 kilometrów na godzinę, intensywne opady śniegu

Niż “Fryderyka” nad Polską: Porywisty wiatr do 110 kilometrów na godzinę, intensywne opady śniegu

Porywisty wiatr, wiejący z prędkością nawet do 110 kilometrów na godzinę, a także intensywne opady śniegu – przyniesie do Polski jeszcze dziś niż “Fryderyka”. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed silnym wiatrem niemal dla wszystkich województw. 

Najgroźniej będzie na zachodzie kraju i krańcach południowych. ” Na północnym wschodzie i krańcach północno-zachodnich prognozowane są porywy wiatru do 65 km/h, nad morzem do 80 km/h , w rejonach podgórskich do 100 km/h, natomiast na południu Ziemi Lubuskiej, Wielkopolskiej i Łódzkiej nawet do 110 km/h”- mówi synoptyk IMGW Małgorzata Tomczuk.
Instytut Meteorologii wydał także ostrzeżenia przed intensywnymi opadami śniegu. “Dotyczy to województw: warmińsko-mazurskiego, podlaskiego oraz obszaru Przedgórza Sudeckiego”- informuje Małgorzata Tomczuk.
Zgodnie z zapowiedziami synoptyków, już dziś na południowym zachodzie może spaść od 10 do 15 centymetrów śniegu.
Wiatr osłabnie jutro. Natomiast opadów śniegu możemy spodziewać się do poniedziałku. Później przyjdzie ochłodzenie. W nocy z niedzieli na poniedziałek na Podlasiu temperatura spadnie do minus 10 stopni.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)M.Szulborska/dyd

COMMENTS