HomePOLSKA

Nitras “tańczy” z Kaletą. Sztab PAD apeluje do sztabu RT o grę fair

Nitras “tańczy” z Kaletą. Sztab PAD apeluje do sztabu RT o grę fair

Sztab prezydenta Andrzeja Dudy zaapelował do sztabu Rafała Trzaskowskiego o powstrzymanie agresji, fałszywych wiadomości i grę fair w kampanii.

Podczas konferencji w siedzibie sztabu pokazano film, który od wczoraj krąży w internecie. Widać na nim jak poseł PO Sławomir Nitras fizycznie blokuje na schodach posła PiS Sebastiana Kaletę. Sebastian Kaleta chciał chciał wejść z kontrolą poselską do Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. W tym czasie odbywała się tam konferencja Rafała Trzaskowskiego.

 

Zdaniem posła Jana Kanthaka kampania Rafała Trzaskowskiego po pierwszej turze bardzo się zaostrzyła i może to mieć związek z awarią w kolektorze “Czajka”. Poseł Jan Kanthak zaapelował w imieniu sztabu prezydenta Andrzeja Dudy o powściągnięcie emocji, “rezygnację z usług Sławomira Nitrasa” i odcięcie się od stosowanych przez niego praktyk.

Według zastępcy rzecznika PiS Radosława Fogla zachowanie członków sztabu prezydenta Warszawy może mieć związek z wynikami kontroli, które posłowie PiS prowadzą w miejskich spółkach.

Poseł powiedział, że wstępne wyniki wskazują, że “dość duże środki budżetowe wypływają do firm o kapitale niemieckim w sytuacji gdy albo spółki miejskie albo firmy polskie mogłyby wykonywać te same usługi”.

Radosław Fogiel zwrócił też uwagę na kampanię reklamową prowadzoną na ulicach Warszawy, przystankach i autobusach pod hasłem “Spełniamy obietnice”. Wszystkie reklamy sygnowane są nazwiskiem prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego a jego kampania promocyjna zbiega się z kampanią prezydencką. Zdaniem sztabu prezydenta Andrzeja Dudy może to wskazywać na wspieranie kandydata środkami samorządowymi, spoza limitu jego komitetu wyborczego. Radosław Fogiel powiedział, że w tej sprawie została już zawiadomiona Państwowa Komisja Wyborcza.

IAR/Informacyjna Agencja Radiowa/ #Szczęsna/w mt

COMMENTS