HomeUSAMiami

Nikolas Cruz stwierdził, że głosy mówiły mu, żeby zabijał

Nikolas Cruz stwierdził, że głosy mówiły mu, żeby zabijał

Nikolas Cruz, który oskarżony jest o dokonanie masakry w szkole średniej w Parkland na Florydzie, stwierdził, że broń użytą podczas ataku kupił rok lub dwa lata wcześniej, ponieważ bał się demonów i głosów w swojej głowie.

Prokuratura opublikowała w poniedziałek zapis zeznań składanych przez Cruza tuż po strzelaninie. Dwunastogodzinne przesłuchanie przeprowadził detektyw John Curcio z biura szeryfa hrabstwa Broward. Odbyło się ono wkrótce po tym, jak 14 lutego w Marjory Stoneman Douglas High School zginęło 17 osób.

Cruz powiedział w rozmowie z detektywem, że zaczął słyszeć głosy kilka lat temu, po śmierci ojca. Sytuacja miała się pogorszyć ubiegłej jesieni, kiedy zmarła jego matka. Zeznał, iż głosy mówiły mu, by palił, zabijał i niszczył. Stwierdził, że zabijał dzikie ptaki, a na dzień przed strzelaniną w szkole głos powiedział mu, żeby zabił ludzi.

W trakcie przesłuchania Cruz oznajmił, że kiedyś chciał popełnić samobójstwo i wziął całą buteleczkę ibuprofenu, ale tabletki zwymiotował, gdy zaczęło go boleć serce i żołądek. Stwierdził również, że kilka lat temu próbował się zapić na śmierć, mieszając wódkę, tequilę i wino. Detektywowi powiedział, że czuł się przygnębiony i osamotniony.

Cruz może zostać skazany na śmierć, jeśli zostanie uznanym winnym masakry w szkole.

(łd)

COMMENTS