Niezapłacone podatki Facebooka w Polsce

Niezapłacone podatki Facebooka w Polsce

Polska dołącza do grona państw Unii Europejskiej, którzy domagają się od dużych platform internetowych, w tym Facebooka, nie tylko ochrony danych, ale i odprowadzania podatków w Europie. 

Mówiła o tym w Brukseli minister przedsiębiorczości i technologii, Jadwiga Emilewicz. Oświadczyła, że Facebook w zeszłym roku nie zapłacił w Polsce ani złotówki podatku CIT. Myślę, że czas najwyższy na “ucywilizowanie” globalnych platform internetowych, korzystających z danych europejskich i świadczących usługi dla klientów europejskich, aby rozwijając się tutaj, płacili również w Europie podatki – powiedziała minister przedsiębiorczości i technologii.
Ta kwestia jest podnoszona także przez Parlament Europejski i ma to być jeden z tematów dzisiejszego spotkania szefa Facebooka Marka Zuckerberga z kierownictwem Europarlamentu. Głównym tematem rozmowy ma być jednak kwestia ochrony danych osobowych Europejczyków po ujawnionym skandalu, związanym ze spółką Cambridge Analytica. Wykorzystywała ona nielegalnie dane z Facebooka do profilowania preferencji politycznych użytkowników i wpływania na ich preferencje wyborcze.

IAR/Beata Płomecka/Bruksela/mcm/SiekajCOMMENTS

WORDPRESS: 0