HomePILNE

Niezależna.pl wzywa do udziału w sobotnim wiecu poparcia dla abp M. Jędraszewskiego

Niezależna.pl wzywa do udziału w sobotnim wiecu poparcia dla abp M. Jędraszewskiego

Portal internetowy Niezależna.pl wzywa do udziału w sobotnim wiecu poparcia dla arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Apeluje, by w ten sposób stanąć w obronie metropolity krakowskiego. 

Wiec planowany na sobotę 10 sierpnia w Krakowie. To reakcja na – jak pisze portal – ataki na hierarchę ze strony “środowisk wspierających ideologię LGBT i polityków opozcji”.
Powodem kontrowersji są słowa arcybiskupa Jędraszewskiego wypowiedziane w homilii Mszy św. w intencji Powstańców, odprawionej w bazylice Mariackiej w ramach obchodów 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. W kazaniu metropolita krakowski podkreślił, że z powstańczych mogił narodziła się wolna Polska. “Trzeba było długo na nią czekać (…) Czerwona zaraza już nie chodzi po naszej ziemi, ale pojawiła się nowa, neomarksistowska, chcąca opanować nasze dusze, serca i umysły. Nie czerwona, ale tęczowa” – mówił arcybiskup Marek Jędraszewski.
Odnosząc się do tych słów prezydent Andrzej Duda w wywiadzie dla Polsat News wyraził przekonanie, że dotyczyły one ideologii, a nie konkretnych ludzi. Prezydent powiedział, że osobiście nie ma żadnych wątpliwości, że metropolita krakowski ma ogromny szacunek do człowieka i nikt w to nie wątpi.
Wiec, będący manifestem wsparcia dla arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, rozpocznie się w sobotę o godzinie 15:00 na ulicy Franciszkańskiej 3 w Krakowie. Jego współorganizatorami są Kluby Gazety Polskiej.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/niezalezna.pl & wcześn./jl/kj

COMMENTS