HomeUSAChicago

Niespełna 60 procent mieszkańców Chicago wzięło udział w spisie ludności

Niespełna 60 procent mieszkańców Chicago wzięło udział w spisie ludności

Mieszkańcy Chicago ociągają się z wypełnieniem ankiet spisu ludności. Tymczasem do zakończenia Census 2020 pozostały niespełna 3 tygodnie. Największe opóźnienia notuje się w dzielnicy West Englewood, zamieszkałej głównie przez Afroamerykanów oraz w  Little Village gdzie przeważają Latynosi.

 

W skali całego Illinois ankiety tegorocznego spisu ludności wypełniło ponad 70 procent mieszkańców. Ogólnie w Chicago w Census 2020 do tej pory wzięło udział prawie 59 procent ludzi. Niestety w niektórych dzielnicach średnia jest znacznie niższa i nie przekracza 30 procent. Pracownicy zatrudnieni przez krajowe biuro spisu ludności na zebranie danych mają czas do 30 września. Ze względu na pandemię koronawirusa   termin Census 2020 przedłużono do końca tego miesiąca.

Władze Chicago przypominają, że policzenie wszystkich mieszkańców jest istotne ponieważ na tej podstawie miasto otrzyma federalne dofinansowanie. Jeżeli nie uda się policzyć wszystkich to Chicago może stracić na jednego mieszkańca od 1400 do 1800 dolarów rocznie.

 

BK

COMMENTS