19.4 C
Chicago
środa, 24 lipca, 2024

Niemieckie media ostrzegają Polskę, żeby nie upominała się o reparacje

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Niemieckie media ostrzegają Polskę, żeby nie upominała się o reparacje. Dziennik „Bild Zeitung” przestrzega, że domaganie się od Niemiec reparacji wojennych może mieć negatywny wpływ na niemiecko-polskie stosunki. Z kolei „Die Welt” twierdzi, że domagając się reparacji wojennych polski rząd podsyca antyniemieckie uprzedzenia.

„Bild Zeitung” przyznaje, że żaden kraj podczas wojny nie ucierpiał tyle, co Polska, ale dodaje zarazem, że naszemu krajowi reparacje się nie należą. Gazeta powtarza niemieckie tłumaczenia, że zgodnie z Konferencją Poczdamską 15 procent reparacji wojennych przyznanych Związkowi Sowieckiemu miała otrzymać Polska. Ponadto przytacza argument, jakoby Polska zrzekła się reparacji od Niemiec w 1953 roku.
„Bild” twierdzi, że upieranie się w kwestii reparacji będzie „trucizną” dla dalszej polsko-niemieckiej współpracy. „Dla Berlina byłoby to przekroczenie czerwonej linii” – czytamy w dzienniku. „Bild Zeitung” przypomina, że Polska otrzymała dawne wschodnie ziemie niemieckie, co – według gazety – można potraktować jako wyrównanie długu. Zdaniem dziennika, w tej materii Warszawa nic nie ugra.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Waldemar Maszewski/Berlin/mcm/Siekaj

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520