HomePILNE

Niemieckie media o nowej posadzie dla Angeli Merkel w Brukseli

Niemieckie media o nowej posadzie dla Angeli Merkel w Brukseli

Niemiecka prasa coraz częściej sugeruje, że Angela Merkel może wkrótce objąć ważne stanowisko w Unii Europejskiej. Zdaniem agencji DPA sama kanclerz także tego nie wyklucza, co przyznała w dzisiejszym wywiadzie dla “Sueddeutsche Zeitung”.

Komisarz unijny Guenter Oettinger domaga się zwiększenia roli kobiet w Komisji Europejskiej. Przy okazji podkreślił, że Angela Merkel powinna odegrać kluczową rolę w ustalaniu nowych stanowisk. Wcześniej Szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker powiedział, że po odejściu z funkcji kanclerza Niemiec Angela Merkel mogłaby odegrać wiodącą rolę w Unii Europejskiej. W dzisiejszym wywiadzie dla “Sueddeutsche Zeitung” pani kanclerz stwierdziła, że martwi się o Europę. “Pojawia się u mnie w związku z tym jeszcze większe poczucie odpowiedzialności, by wspólnie z innymi zadbać o los tej Europy” – powiedziała, co zostało uznane za deklarację objęcia ważnego stanowiska w Unii Europejskiej.

Niemieckie media sugerują, że Angela Merkel mogłaby objąć funkcję przewodniczącego Rady Europejskiej po ustępującym Donaldzie Tusku.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)//Waldemar Maszewski, Berlin/zr

COMMENTS