29.1 C
Chicago
wtorek, 21 maja, 2024

Niemiecki rząd chce, aby wszyscy kierowcy samochodów osobowych płacili za korzystanie z darmowych dotąd autostrad

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Niemiecki rząd chce, aby wszyscy kierowcy samochodów osobowych płacili za korzystanie z darmowych dotąd autostrad. Propozycja zakłada jednak, że efektywnie zapłacą jedynie kierowcy zagraniczni. Niemieccy – dostaną pełną rekompensatę poprzez obniżkę podatku drogowego.

Austria wspierana przez Holandię uznała plany za dyskryminujące inne kraje i zaskarżyła je do Trybunału Sprawiedliwości w Luksemburgu.

Dziś rzecznik generalny Trybunału Nils Wahl stwierdził, że niemieckie propozycje są zgodne z prawem i nie stanowią dyskryminacji ze względu na przynależność państwową. Wahl zapowiedział, że zaproponuje, aby Trybunał Sprawiedliwości oddalił skargę wniesioną przez Austrię przeciwko Niemcom. Rzecznik generalny uznał, że Niemcy mają prawo zrekompensować swoim kierowcom opłaty za autostrady, bowiem koszty ich budowy i utrzymania ponieśli w podatkach drogowych. Jego zdaniem obciążanie niemieckich kierowców dodatkowym mytem za autostrady byłoby nieuzasadnionym dodatkowym opodatkowaniem. Nils Wahl powiedział, że Austria nie przedstawiła przekonujących argumentów w związku z zarzutami o działania dyskryminujące.
Opinia rzecznika generalnego nie wiąże Trybunału Sprawiedliwości.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Waldemar Maszewski/Berlin/mt

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520