Niemiecki przemysł motoryzacyjny krytykuje decyzję redukcji emisji CO2 z samochodów

Niemiecki przemysł motoryzacyjny krytykuje decyzję redukcji emisji CO2 z samochodów

Niemieckie koncerny samochodowe krytykują unijne plany zaostrzenia limitów CO2 dla samochodów produkowanych od 2030 roku. Niemiecki rząd także obawia się, że zbyt szybko wprowadzane zmiany spowodują likwidację tysięcy miejsc pracy na niemieckim rynku motoryzacyjnym.

Prezydent Zrzeszenia Niemieckiego Przemysłu Motoryzacyjnego Bernhard Mattes ostro skrytykował plany zaostrzenia limitów CO2 dla samochodów . “Uzyskany kompromis w ogóle nie wziął pod uwagę konieczności zrównoważenia z jednej strony ochrony klimatu i z drugiej utrzymania zatrudnienia w Unii Europejskiej” – powiedział Mattes dziś w radiu RBB. Mattes zapowiedział, że zamierza wziąć aktywny udział w dalszych negocjacjach na temat limitów CO2 w produkowanych samochodach, w Parlamencie Europejskim. “Zamierzamy jako przedstawiciele niemieckiego przemysłu samochodowego wziąć udział w trwającej dyskusji i zamierzamy przekonywać do naszych argumentów” – zapewnił Mattes.

W walce o czyste powietrze w mieście, sąd administracyjny w Berlinie wydał wczoraj wyrok nakazujący władzom stolicy od połowy 2019 roku wprowadzenie na kilkunastu ulicach zakazu wjazdu starszych samochodów z silnikami Diesla.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Waldemar Maszewski/Berlin/kj

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0