20.7 C
Chicago
sobota, 13 kwietnia, 2024

Niemiecki okręt uratował ponad stu uchodźców

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Okręt niemieckiej marynarki wojennej „Berlin” uratował w czwartek na Morzu Śródziemnym 121 uchodźców z niezdatnej do dalszej żeglugi łodzi. Cudzoziemców przekazano włoskiej straży przybrzeżnej – podaje Deutsche Welle.
Wydarzenia rozegrały się w wigilię Bożego Narodzenia około 50 kilometrów na północ od wybrzeża Libii. Niemiecki okręt „Berlin” zdołał uratować z łodzi 121 imigrantów, w tym 115 mężczyzn i troje dzieci. Jak przyznał rzecznik niemieckiego wojska, cudzoziemców przekazano włoskiej straży przybrzeżnej. Jak dodał, łódź uchodźców zatonęła z powodu niekorzystnych warunków na morzu.
W środę w podobnych okolicznościach statek „Berlin” uratował życie ponad 200 uchodźcom. Niemcy wysłali dwa statki w ramach misji morskiej Unii Europejskiej „Sophia”, której zadaniem jest ratowanie imigrantów i walka z przemytnikami ludzi w basenie Morza Śródziemnego.Włoska straż przybrzeżna poinformowała w czwartek, że w ciągu trzech ostatnich dni udzielono pomocy 370 osobom.
Według informacji podanych przez Urząd Wysokiego Komisarza ONZ do Spraw Uchodźców (UNHCR) oraz Międzynarodową Organizację do Spraw Migracji (IOM) w tym roku przepłynęło do Włoch około 150 tys. uciekinierów. W roku ubiegłym było ich 170 tys. Większość ubiegających się w tym roku o azyl w Europie przebyło długą drogę z Turcji przez Morze Egejskie do Grecji.

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520