Niemieccy politycy wspierają budowę Nord Stream2

Niemieccy politycy wspierają budowę Nord Stream2

Niemiecki minister gospodarki Peter Altmeier i przewodniczący Forum Niemiecko-Rosyjskiego Matthias Platzeck bronią projektu budowy gazociągu Nord Stream 2. Niemiecko – rosyjskie konsorcjum w weekend znacznie przyśpieszyło prace budowlane na wodach niemieckiej strefy ekonomicznej.

Przeciwko budowie drugiej nitki gazociągu Nord Stream protestuje Polska i wiele innych krajów, między innymi Stany Zjednoczone, które zwracają uwagę, że zwiększy on zależność Europy od dostaw rosyjskiego gazu. Zdaniem Komisji Europejskiej, projekt nie jest zgodny z celami Unii Energetycznej.

Jak informuje biuro prasowe Nord Stream 2, w rejon budowy gazociągu skierowano drugi statek do układania rur. Według przedstawicieli konsorcjum, w niemieckiej strefie ekonomicznej rury gazociągu będą położone do końca tego roku. Niemiecki minister gospodarki Peter Altmeier, który gości w Rosji na kończącym się dziś dwudniowym niemiecko-rosyjskim forum gospodarczo-politycznym “Dialog Petersburski”, powiedział, że należy walczyć o jak najlepsze stosunki między Berlinem i Moskwą.

Przewodniczący Forum Niemiecko-Rosyjskiego Matthias Platzeck oświadczył, że Nord Stream 2 jest projektem biznesowym wynikającym z energetycznych potrzeb Niemiec. “Zaprzestanie w niedalekiej przyszłości wydobycia węgla wyraźnie zmienia niemieckie wymagania energetyczne, do których obecnie należy zadbanie o rozsądne i stabilne zaopatrzenie kraju w gaz” – powiedział Matthias Platzeck.

Pomimo protestów wielu państw, w tym Polski, Niemcy jako pierwszy kraj wydały wszelkie potrzebne zezwolenia na rozpoczęcie budowy na swoich wodach terytorialnych i ekonomicznych gazociągu Nord Stream 2.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Waldemar Maszewski/Berlin/dw

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0