13.9 C
Chicago
wtorek, 28 maja, 2024

Niemieccy kierowcy nie dostaną odszkodowania za straty w wyniku „Dieselgate

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Zarząd koncernu Volkswagen odrzuca możliwość wypłat odszkodowań dla niemieckich kierowców za straty poniesione w efekcie nielegalnych manipulacji w oprogramowaniu aut z silnikami wysokoprężnymi. Poszkodowani mogą do końca tego roku składać prywatne pozwy.

Przedstawiciele Volkswagena podjęli decyzję, że w Europie nie będą wypłacali odszkodowań, tylko poprawią oprogramowanie w samochodach z silnikami diesla. Jedyną możliwością uzyskania odszkodowania w Niemczech jest złożenie prywatnego pozwu przeciwko koncernowi. Jak napisał „Bild Zeitung” – do maja tego roku niemieckie sądy rozpatrzyły około 300 tego typu pozwów, z czego w pierwszej instancji tylko jedną czwartą uznano za zasadne, resztę odrzucono.
Kilka kancelarii adwokackich przygotowuje przeciwko Volkswagenowi pozwy zbiorowe. Jak informują niemieckie media, miejscowe prawo nie dopuszcza tego typu zbiorowego pozwu, więc będą one składane w innych krajach.
Niemiecki koncern w obawie przed pozwami zbiorowymi w Stanach Zjednoczonych porozumiał się z amerykańskim rządem w sprawie „Dieselgate”. Amerykański kierowca może zwrócić „zmanipulowany” samochód, może poprosić o poprawienie oprogramowania i otrzyma jednorazowe odszkodowanie w wysokości do 10.000 dolarów.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Waldemar Maszewski/Berlin/pp

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520