13.2 C
Chicago
czwartek, 22 lutego, 2024

Niemcy: Zaprzysiężenie Angeli Merkel na kanclerza nastąpi 14-go marca

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Prezydent Niemiec Frank Walter Steinmeier potwierdził, że zamierza dziś wysłać list do przewodniczącego Bundestagu z kandydaturą Angeli Merkel na stanowisko kanclerza. Szefowie frakcji parlamentarnych SPD, CDU oraz CSU zgodzili się, aby zaprzysiężenie w Bundestagu Angeli Merkel na urząd kanclerski odbyło się w środę 14-go marca tego roku.

Frank Walter Steinmeier wczoraj krótko rozmawiał przez telefon z Angelą Merkel. Po tej rozmowie zapowiedział, że wypełni swoje prezydenckie obowiązki i oficjalnie zaproponuje parlamentowi kandydata na stanowisko kanclerza. „Nikogo nie powinno zdziwić, że tym kandydatem będzie Angela Merkel” – stwierdził prezydent. Angela Merkel zapowiedziała dziś w Berlinie, że zamierza natychmiast po zaprzysiężeniu wziąć się razem z nowym federalnym koalicyjnym rządem do ciężkiej pracy. „Jako potencjalny kanclerz zapewniam, że chcę i wykorzystam całą moją energię, aby nowy rząd efektywnie pracował dla ludzi w Niemczech” – powiedziała Merkel przed dzisiejszym posiedzeniem zarządu CDU w Berlinie.
Jeżeli Angela Merkel 14-go marca zostanie wybrana na kanclerza, to będzie jej czwarta kanclerska kadencja. Zdaniem wielu ekspertów będzie to jej ostatnia i wyjątkowo trudna kadencja, która może nie dotrwać do następnych wyborów w 2021 roku.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Waldemar Maszewski/Berlin/sk

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520