"> Niemcy: Zamach w Halle to atak o podłożu antysemickim - wiadomosci.com

Niemcy: Zamach w Halle to atak o podłożu antysemickim

Niemcy: Zamach w Halle to atak o podłożu antysemickim

Niemcy wstrząśnięte atakiem na synagogę w Halle. Szef MSW Horst Seehofer przyznaje, że wszystko wskazuje na to, iż był to atak o podłożu antysemickim. Angela Merkel oraz inni członkowie niemieckiego rządu potępili zamach i złożyli kondolencje rodzinom ofiar.

Jak wynika z najnowszych informacji policji zatrzymany zamachowiec działał w pojedynkę. To 27-letni Niemiec Stephan Balliet od lat powiązany z niemieckimi neonazistami. Sprawca przez cały czas nagrywał to co robi. Nagranie pokazuje jak zamachowiec próbuje wtargnąć do wypełnionej wiernymi synagogi, ale systemy zabezpieczające okazały się zbyt mocne. Zdaniem szefa MSW śledztwo prokuratury federalnej potwierdza, że mamy do czynienia z czynem o podłożu antysemickim. Także niemieccy eksperci są tego samego zdania.

Horst Seehofer spotka się jutro z prezydentem Centralnej Rady Żydów w Niemczech Josefem Schusterem. Tematem rozmowy będzie walka z antysemityzmem w Niemczech.

Planowana na jutro konferencja dotycząca “Antysemityzmu w Niemczech” została ze względu na wydarzenia w Halle przełożona na inny termin.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Waldemar Maszewski,Berlin/mcm/wkCOMMENTS

WORDPRESS: 1
  • comment-avatar
    ryszard 4 miesiące

    Niemcy płaczą co im zrobiła Merkel/Soros/Rothschildowie,ale tez umiejętnie wydaja broń bojówkom mówiąc ze zginęła z bundeswery,szykują wewnętrzny sprzeciw przeciwko tym osobom,oni w stosunku do żydów nie są tak wyrozumiali jak nad Wisła,oni pamiętają noc kryształową…musiały ich żydki nieźle docisnąć co to za bogate Niemcy jak 6o% nie ma swego domu,rezerw federalne 4 tys ton złota pracuje dla banków niemieckich a Niemiec pospolity po kątach się miota szlocha,codzienność US dopadła i tego wroga Polskiego Narodu,niech się sam przekona ile kosztuje piękne słowo Wolność,to nie tylko kwintesencja czynu to styl życia co nie każdy podoła.