Niemcy: Wyjątkowo niski poziom Łaby odkrył niewybuchy w drugiej wojny światowej

Niemcy: Wyjątkowo niski poziom Łaby odkrył niewybuchy w drugiej wojny światowej

Z powodu rekordowej suszy rzeka Łaba osiągnęła wyjątkowo niski poziom. Jak poinformowała policja w wielu miejscach w Saksonii oraz Saksonii-Anhalt w wody wyłoniły się niewybuchy, amunicja oraz broń pochodzącą z okresu drugiej wojny światowej.

Policja ostrzega, aby nie dotykać i nie ruszać podejrzanych przedmiotów, które wyłoniły się w ostatnich dniach na brzegu Łaby. Przedstawiciele specjalnego oddziału policji technicznej podali, że w ostatnich dniach w Saksonii i Saksonii-Anhalt na brzegu rzeki znaleziono granaty, amunicję, miny i inne niebezpieczne przedmioty pochodzące z okresu II wojny światowej. “W sumie znaleziono dwadzieścia jeden takich przedmiotów” – poinformowała rzeczniczka prasowa oddziału technicznej policji Grit Merker. Jej zdaniem nawet po kilkudziesięciu latach odsłonięte niewybuchy są bardzo groźne. “W żadnym wypadku takich znalezisk nie należy dotykać lecz natychmiast poinformować policję lub odpowiednie służby” – ostrzegła Merker.

Susza doprowadziła do dużego obniżenia poziomu Łaby na całej długości. W wielu miejscach rzeka osiągnęła rekordowy niski poziom z 1934 roku. Meteorolodzy przewidują, że wysokie temperatury utrzymają się minimum przez kolejne kilka dni.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Waldemar Maszewski/Berlin/skCOMMENTS

WORDPRESS: 0