Niemcy: Walki uliczne pomiędzy imigrantami

Niemcy: Walki uliczne pomiędzy imigrantami

W Chociebużu, we wschodnich Niemczech, doszło do starć ulicznych pomiędzy grupami imigrantów z Czeczenii i Afganistanu. Do szpitala trafiło kilkunastu rannych mężczyzn. Policja zatrzymała 26 najbardziej agresywnych.

Do bijatyki doszło wczoraj późnym wieczorem przed obozem dla uchodźców. Jak poinformowała dziś lokalna policja – w awanturze przed domem pobytu dla migrantów brały udział dwie kilkudziesięcioosobowe, uzbrojone w noże i inne niebezpieczne narzędzia grupy młodych mężczyzn z Afganistanu i Czeczenii. Interweniowała policja. Kilkunastu mężczyzn z ranami kłutymi klatki piersiowej i głowy przewieziono do miejscowego szpitala. W szpitalu doszło do ponownej walki między imigrantami. Według lokalnych mediów w mieście panuje napięta atmosfera. Władze Chociebuża rozważają możliwość przyznania zwaśnionym emigrantom osobnych miejsc pobytu.

W Chociebużu, który liczy około 100 tysięcy mieszkańców przebywa prawie 4 tysiące zarejestrowanych uchodźców. Mieszkańcy od miesięcy protestują przeciw coraz bardziej agresywnym zachowaniom imigrantów.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Waldemar Maszewski/Berlin/mcm/kj

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0