20.3 C
Chicago
wtorek, 16 lipca, 2024

Niemcy: Volkswagen zamierza wstrzymać produkcję w większości zakładów

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Prezes koncernu Volkswagen zapowiedział tymczasowe zamknięcie większości fabryk spółki w Europie. Podczas przedstawiania rocznego bilansu firmy prezes Herbert Diess, poinformował, że z powodu rozszerzającej się epidemii koronawirusa zakłady zostaną zamknięte od soboty na dwa lub 3 tygodnie.

Sytuacja wywołana koronawirusem zakłóca pracę w zakładach Volkswagena. W ciągu ostatnich dni doszło do przerw produkcyjnych w zakładach na Słowacji, w Hiszpanii, Portugalii i we Włoszech. Prezes niemieckiego koncernu informując o konieczności zamykania zakładów, powiedział, że epidemia postawiła „grupie Volkswagen” wyzwania, których nie da się do końca przewidzieć. Wszyscy pracownicy zostaną dziś poinformowani, że od piątku będzie wstrzymana produkcja w wielu zakładach w Europie. Koncern podał ponadto, że w kilku zakładach na terenie Niemiec wykryto u pracowników obecność koronawirusa.

Federalny minister gospodarki Peter Altmaier przewiduje, że kryzys w gospodarce wywołany koronawirusem potrwa kilka miesięcy. Jego zdaniem należy mu przeciwdziałać uruchamiając nowe fundusze, korzystne linie kredytowe i ułatwienia finansowe. „Nie możemy czekać tygodni na działania, musimy je zacząć od razu” – powiedział minister gospodarki w telewizji RTL.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Waldemar Maszewski/Berlin/zr

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520